Polecane nowe firmy

Artykuły

Kontenery mieszkalne, czyli oszczędność pieniędzy i czasu

20-12-2016

Budownictwo modułowe cieszy się coraz większą popularnością, gdyż obecnie jest to najszybszy sposób postawienia własnego domu – wystarczy bowiem od 40 do 60 dni i już można cieszyć się budynkiem gotowym do zamieszkania. Budynki modułowe można śmiało stawiać nawet na skalistym, podmokłym czy piaszczystym gruncie. Czy rzeczywiście warto postawić na kontenery?

 

Produkcja kontenerów – czy warto zainwestować w budynki modułowe?

 

Domy modułowe są w ponad osiemdziesięciu procentach przygotowywane w fabryce, gdyż to właśnie tam powstaje konstrukcja, elementy wykończeniowe oraz część wyposażenia. Owe elementy mają kształt sześcianów, dostępnych w kilku wymiarach. Po przywiezieniu modułów na plac budowy, firma instaluje je na odpowiednio przygotowanym fundamencie, a następnie łączy je w całość. Jeśli chodzi o wykończenie modułów, to dostępne jest kilka wariantów, a mianowicie podstawowy moduł domu w stanie surowym z elementami wykończenia czy też takie z pełnym wykończeniem oraz kompleksowym wyposażaniem. Najdroższe moduły wyposażone są nawet w sprzęt AGD, szafki, garderobę i zabudowę kuchenną.

 

Zaletą domów modułowych jest możliwość postawienia ich nawet w niekorzystnych warunkach gruntowych, czyli na skarpach, gruncie skalistym, podmokłym, piaszczystym czy też nawet na dachu wybranego budynku. Możliwość przemieszczania modułów w dowolne miejsce sprawia, że nie ma konieczności ich demontażu i ponownego montażu. Innym plusem jest możliwość łatwego powiększenia mieszkania – wystarczy dokupić następne moduły. Jeśli więc komuś zależy na szybkim i stosunkowo tanim wybudowaniu domu, to śmiało może postawić na budownictwo modułowe.

 

Domy z kontenerów

 

Okazuje się, że nawet pojedynczy moduł kontenera mieszkalnego może stanowić samowystarczalne mieszkanie dla jednej czy dwóch osób. Zawiera on łazienkę z ubikacją, prysznicem i umywalką, a dodatkowo wyposażony jest w instalację elektryczną. Jeśli chodzi o ogrzewanie, to ciepło zapewnia zainstalowany pod oknem kaloryfer elektryczny. Użytkownicy kontenera mieszkalnego mają do dyspozycji aneks kuchenny z lodówką, zlewem i kranem oraz odpływem, a także kuchnię elektryczną, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe przechowywanie żywności i przygotowywanie posiłków. W kontenerach można mieszkać przez cały rok, gdyż ściany, podłoga i dach są ocieplone od środka wełną mineralną. Możliwość łączenia modułów sprawia, że można szybko zwiększyć dostępną przestrzeń. Po przywiezieniu na miejsce kontenerów firma składająca się z fachowców jest w stanie przygotować takie lokum do zamieszkania w zaledwie kilka czy kilkanaście godzin.