Polecane nowe firmy

Artykuły

Systemy wentylacyjne CLIMAVER, czyli instalacje z wełny o doskonałych parametrach

20-01-2017
Technologie wykonywania przewodów powietrznych to dziedzina nieustannie ukierunkowana na spełnianie coraz to większych wymagań związanych z takimi kwestiami jak jakość powietrza, stopień zużycia energii czy sprawność działania instalacji. Długoletnie prace badawcze pozwoliły na stworzenie innowacyjnego systemu wentylacyjnego CLIMAVER. Co sprawia, iż to jest obecnie jedene z najdoskonalszych systemów przesyłu powietrza?
 

Płyty CLIMAVER jako element systemu

 
System CLIMAVER to instalacja z wełny, której elementem są płyty CLIMAVER. To sztywne płyty produkowane z gęsto sprasowanych włókien szklanych, połączonych ze sobą żywicą termoutwardzalną. Od strony zewnętrznej płyty te są wzmocnione folią aluminiową w celu utworzenia bariery powietrznej. Z kolei od strony przepływającego powietrza, płyty posiadają różnorodne powłoki.
 
Płyty CLIMAVER wykorzystuje się do przygotowywania izolowanych termicznie i akustycznie przewodów o przekroju prostokątnym. Stosuje się je w celu przesyłu powietrza w instalacjach klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych. Płyty wyróżniają się krawędziami ukształtowanymi fabrycznie w męskie i żeńskie pióro, co umożliwia proste uzyskanie silnego i szczelnego poprzecznego łączenia przewodów. Ponadto przewody wykonywane w systemie CLIMAVER są wyjątkowo lekkie - nawet od 4 do 5 razy lżejsze od standardowych przewodów blaszanych.
 

Zastosowanie systemu CLIMAVER

 
Wyróżnia się następujące rodzaje płyt: Climaver A2 Black, Climaver A2 Plus, Climaver B Black, Climaver B Plus oraz Climaver Deco.
 
Płyty Climaver A2 Black, Climaver A2 Plus, Climaver B Black, Climaver B Plus są dedykowane do wykonywania gotowych izolowanych termicznie i akustycznie przewodów o przekroju prostokątnym w powietrznych instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Climaver A2 Black i Climaver A2 Plus są przeznaczone do montowania w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego, budynkach użyteczności publicznej (np. w obiektach szpitalnych) oraz w budynkach przemysłowych (np. w branży spożywczej), natomiast Climaver B Black i Climaver B Plus przede wszystkim w budynkach przemysłowych, takich jak hale magazynowe i fabryczne.
 
Należy podkreślić, iż ze względu na ponadprzeciętne parametry tłumienia dźwięku w instalacjach, systemy CLIMAVER są polecane do budynków, które charakteryzują się najwyższymi wymaganiami pod względem akustycznym. Zalicza się do nich m.in. studia nagrań, studia telewizyjne i radiowe, filharmonie, teatry, kina, biblioteki czy też niektóre biura i budynki mieszkalne.