Polecane nowe firmy

Artykuły

Jak urządzić sypialnię ze skosem?

06-05-2017

Meble do sypialni na wymiar

 

Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że dobranie odpowiednich mebli do takiego pomieszczenia będzie niezwykle trudne. Nawet jeśli uda się zakupić meble sypialniane, które wstawimy do pokoju ze skosem, to nie będą one w pełni wykorzystywały dostępnego miejsca. Najlepszym rozwiązaniem jakie można zastosować w tym wypadku to meble do sypialni projektowane na wymiar. Usługa tworzenia mebli na zamówienie opiera się na idealnym, ścisłym dopasowaniu zabudowy meblowej do istniejących warunków i ograniczeń sypialni.

 

Indywidualne projekty mebli nie dość, że pozwolą osiągnąć optymalną przestrzeń przechowywania ubrań i innych rzeczy, to jeszcze będą wyróżniały się nieporównywalnie większą estetyką, z racji idealnego, optycznego dostosowania do konstrukcji pomieszczenia.

 

Meble sypialniane - przykłady rozwiązań

 

Sypialnia musi być wygodna, posiadać wystarczającą przestrzeń do przechowywania i spełniać wymagania użytkownika w zakresie estetyki. Meble do sypialni na zamówienie gwarantują spełnienie tych wymagań. Przykładem mebli do sypialni gdzie występują skosy ścian są szafy i komody, które ustawiane są równolegle do linii ściany ze skosem. Mogą one być projektowane na wysokość, od której rozpoczyna się skos. Pozwala to na dobre wkomponowanie mebla stojącego przy samej ścianie oszczędzając wolą przestrzeń sypialni.

 

Jeżeli skos rozpoczyna się już od podłogi, wówczas istnieje możliwość zabudowy powstałego kąta (pomiędzy podłogą i ścianą) w sposób, który w 100% wykorzysta dostępną tam przestrzeń. Dzięki temu rozwiązaniu eliminuje się marnowanie dostępnego obszaru, który byłby po prostu nieużywany, gdyż żaden inny mebel nie spełniłby swojego zadania w należyty sposób.

 

To samo dotyczy szaf, regałów i półek, które stawia się lub wiesza prostopadle do linii ściany ze skosem. Wówczas jeden z boków, lub obydwa boki mebla muszą posiadać wymierzony skos, który zapewni optymalne wypełnienie dostępnej przestrzeni. Standardowy mebel w tym przypadku także nie pozwoli uzyskać właściwego efektu.

 

Potencjał drzemiący w sypialniach na poddaszu

 

Meble do sypialni na poddaszu mogą wydawać się trudne w przygotowaniu czy dopasowaniu. Jednak obecnie usługi stolarskie rozwinęły się do tego stopnia, że urządzenie swojej wymarzonej sypialni nie powinno stanowić już problemu, lecz okazję na wykorzystanie ogromnego potencjału jakie mają pomieszczenia ze skosami.