Polecane nowe firmy

Artykuły

Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu łazienki?

04-10-2017

Jak zaaranżować ciekawie i estetycznie wyglądającą, a przy tym funkcjonalną i praktyczną łazienkę? Zadanie to, wbrew pozorom, nie należy do najłatwiejszych. Wybierając akcesoria do łazienki należy kierować się nie tylko własnym gustem i estetyką, ale również trwałością poszczególnych materiałów i tego, jak dane akcesoria łazienkowe sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Na co należy zwrócić uwagę podczas urządzania łazienki?

 

Prysznic czy wanna?

 

To pytanie zadaje sobie wiele osób - zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie mają swoje wady i zalety. Zwolennicy wanien przekonują, że kąpiel w niej jest wygodniejsza, umożliwia także komfortowy relaks i wypoczynek po ciężkim dniu. Nie sposób jednak nie zauważyć tego, że korzystanie z prysznica umożliwia zużywanie mniejszej ilości wody podczas mycia - a w konsekwencji niższe rachunki. Warto zwrócić również uwagę na powierzchnię łazienki. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, znacznie lepiej jest zdecydować się na prysznic - kabina prysznicowa zajmuje znacznie mniej miejsca, niż wanna.

 

Nowoczesna łazienka czy klasyczny styl?

 

Warto zdecydować się na jeden styl urządzania łazienki jeszcze przed rozpoczęciem kupowania mebli oraz armatury. Dzięki temu można uniknąć kupna zupełnie niepasujących do siebie elementów - minimalistyczny, nowoczesny styl zazwyczaj nie współgra z rustykalną klasyką. Jeśli chcemy, aby w naszym mieszkaniu pojawiła się nowoczesna łazienka, najlepiej postawić na prostotę formy, oszczędne dekoracje i minimalizm. Wiele nowoczesnych łazienek ogranicza się kolorystycznie do wykorzystania jednej barwy - na przykład białej.

 

Czego należy unikać podczas urządzania łazienki?

 

Aby łazienka była estetyczna i funkcjonalna, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach podczas wybierania akcesoriów do łazienki oraz podczas kupowania ceramiki. Często popełnianym błędem jest, na przykład, nieodpowiedni dobór glazury - niewłaściwie wybrane płytki szybko zmienią barwę na nieestetyczną i poszarzałą, warto więc zwracać uwagę na to, czy daną glazurę można łatwo utrzymać w czystości. Z tego samego powodu lepiej zrezygnować z białych fug w łazience. Na podłodze warto zaś położyć płytki antypoślizgowe - jeśli nie zwrócimy na to uwagi, będzie nam groziło znacznie większe ryzyko poślizgnięcia się po kąpieli i upadku na twardą powierzchnię. Szczególną uwagę należy poświęcić wyborowi mebli do łazienki. Choć dobrze wyglądających mebli jest w sklepach wiele, nie wszystkie są odpowiednio wodoodporne. Jeśli wybierzemy meble, które nie są odporne na wilgoć, na pewno szybko ulegną zniszczeniu i przestaną wyglądać dobrze.