Polecane nowe firmy

Artykuły

Domowy gabinet od A do Z

19-03-2019

Czy własny gabinet należy się tylko właścicielom firm, dyrektorom szkół i  urzędnikom? Nic bardziej mylnego. Jak w takim razie urządzić gabinet w swoim domu?

 

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób.  Dom jest miejscem wypoczynku, jednak coraz większa liczba zawodów, praca przez Internet itd. dają ludziom możliwość pracy z domu. Urządzając gabinet należy pamiętać o tym, że musi on ułatwiać koncentrację i dodawać energii. Szukasz praktycznych rad i wskazówek? Czytaj dalej!

 

 

Osobne pomieszczenie

Aby dom był dla nas nadal oazą spokoju i miejscem odpoczynku po ciężkim dniu, warto zadbać o oddzielne pomieszczenie na biuro. Oczywiście w miarę możliwości. Jednak w ten sposób, oddzielenie pracy od relaksu będzie łatwiejsze. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na gabinet w oddzielnym pomieszczeniu, warto znaleźć sobie inne miejsce, które zapewni nam izolację od najbardziej popularnych miejsc w domu. Wnęka w przedpokoju, albo część spokojnej sypialni również spiszą się w tej roli.

 

Aranżacja przestrzeni biurowej

Urządzając swój gabinet trzeba pamiętać, że do stworzenia wyjątkowego miejsca do pracy nie wystarczy biurko i obrotowy fotel. Ważne są również dodatkowe elementy np. regał, szafa, obraz. Dzięki takim przedmiotom, wnętrze gabinetu będzie bardziej przytulne i klimatyczne! Istotną rolę w gabinecie ma jego oświetlenie. Lampa stołowa lub podłogowa wprowadzą więcej świetła, pobudzą nasz wzrok do pracy i udekorują wnętrze. Jeśli w Twoim gabinecie będą przyjmowani goście bądź klienci, zadbaj o dodatkowe fotele, kanapę oraz stolik kawowy.

 

Dobry kolor

Jeśli chcesz by gabinet był stylowy, a przy tym praktyczny i funkcjonalny warto skrupulatnie podejść do tematu wyboru farby. Odpowiednia barwa może działać motywująco. W pomieszczeniu przeznaczonym do pracy intelektualnej najlepiej odpuścić intensywne, mocne barwy i postawić na spokojne, stonowane beże, błękity, szarości. Jednolity kolor ścian ułatwi koncentrację i pozwoli skoncentrować się na obowiązkach!