Polecane nowe firmy

Artykuły

Urządzenie kuchni w małym mieszkaniu

27-03-2019

Mała kuchnia w to duże aranżacyjne wyzwanie. Trzeba zaplanować przestrzeń tak, aby zmieściły się w niej wszystkie niezbędne sprzęty AGD, a przy tym można było swobodnie się przemieszczać. Jak to wykonać w praktyce?

 

Funkcjonalność kuchni przede wszystkim

 

Mała kuchnia w mieszkaniu sprawia wrażenie klaustrofobicznej i przygnębiającej. Aranżując tego typu pomieszczenie, należy pamiętać, że najlepiej sprawdzą się tam meble o jasnych frontach, które optycznie powiększą naszą przestrzeń. Chodzi oto, że im jaśniej w małych wnętrzach, tym przestronniej. Aby jednak nie było zbyt nudno, warto zróżnicować jednolitość jasnych barw ciekawą fakturą. Gładkie fronty i mleczne szkło szafek świetnie wyglądają na tle ceglanej faktury. Odrobina drewna i metalu ładnie dopełni całość.

 

Urządzenie kuchni w małym mieszkaniu

 

 

 

Niewielka kuchnia w bloku

 

Żeby meble w małej kuchni były praktyczne i zajmowały niewiele miejsca, warto wziąć pod uwagę zakup całego zestawu przygotowanego na wymiar. Współcześnie na rynku istnieje niezliczona ilość  firm specjalizujących się w wykonaniu mebli w różnych stylach na odpowiedni wymiar, pasujących do nawet najbardziej trudnej do aranżacji przestrzeni. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne zagospodarowanie kuchni.

 

Warto też zainwestować w szafki, które są wyposażone w system półek wysuwanych lub obrotowych. Taki mechanizm pozwoli na znacznie ograniczenie przestrzeni użytkowej bez pomniejszania obojętności i poręczności szafek. Dostępne są także meble z wysuwanymi blatami, które mogą służyć jako dodatkowe miejsce robocze.

 

Miejsce na jadalnię

 

W kuchni w mieszkaniu nie może oczywiście zabraknąć przestrzeni do spożywania posiłków, czyli po prostu stołu. W małym pomieszczeniu trudno jednak wstawić tego typu mebel. Można zdecydować się na niewielki, ruchomy stolik, który przykręca się do ściany. Taki pulpit można rozkładać i składać w dowolnym momencie. Identyczna sytuacja tyczy się krzeseł, które mogą być rozkładane w razie potrzeby.