Polecane nowe firmy

Artykuły

Biokominki – w trosce o środowisko

25-03-2020

Biokominki stanowią nowoczesną formę tradycyjnego kominka. Dobrze zaprezentują się w każdym wnętrzu, tworząc w nim ciepły akcent. Będą doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mogą posiadać ich tradycyjnego odpowiednika. Biokominki, to urządzenia opalane biopaliwem, które można zastosować w każdym miejscu.

 

Biokominki są niezwykle popularne w ostatnich latach. Zyskują coraz szerszą rzeszę zwolenników. Są również wiodącym produktem wśród tych, którzy nie mają możliwości instalacji zwykłego kominka, bądź nie chcą już zmagać się z usuwaniem popiołu i czyszczeniem przewodu kominowego czy też wolą być w zgodzie z naturą. Przyjrzyjmy się zatem bliżej biokminkom.
 

Biokominki - charakterystyka produktu

 

Biokominki są nowoczesnym, urządzeniem o wysokiej technologii. Posiadają prawdziwy płomień, odpowiednio wkomponowany w specjalny system. Opalane są biopaliwem, które jest bezpieczne dla ludzi i środowiska. Podnoszą częściowo temperaturą otoczenia, jak również poprawiają wilgotność powietrza. Sprawdzą się przy aromaterapii. Wśród modeli wyróżniamy te wolnostojące i takie z możliwością zawieszenia na ścianie. Biokominki doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych jak i przestrzeniach komercyjnych. Niektóre modele przystosowane są także do użytkowania zewnętrznego, co daje możliwość ulokowania ich na tarasach czy w ogrodach.

 

Biokominki

Na rynku mamy dostępnych wiele modeli, które są wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości. Ich obudowa wykonana jest często ze stali szlachetnej, a niektóre posiadają także elementy ze szkła hartowanego czy ceramiki. Jakie jeszcze może mieć wyposażenie dany model?

 

 

Biokominki w zależności od modelu, mogą posiadać

 

  • zdalne sterowanie wielkości płomienia za pośrednictwem pilota,
  • czujniki kontrolujące prawidłowe działanie urządzenia, tj. temperatury, poziomu paliwa itp.,
  • systemy zapobiegające wyciekowi paliwa,
  • blokadę rodzicielską,
  • wyłącznik czasowy


Biokominki są znakomitym wynalazkiem ostatnich lat.  Każdy, kto do tej pory marzył o kominku w domu, a nie miał możliwości jego instalacji, to teraz może spełnić swoje marzenie. Są one wygodne w użytkowaniu i przede wszystkim bezpieczne. Nowoczesny design biokominków, pozwala na wkomponowanie ich w każde wnętrze.