Polecane nowe firmy

Artykuły

Materace do spania – rodzaje, parametry, rozmiary

26-03-2020

Naukowcy już dawno odkryli, że zdrowy sen jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wypoczynek w trakcie snu jest zbawienny zarówno dla naszego umysłu, jak i ciała. Przynajmniej powinien taki być, jednak trzeba w tym celu zapewnić sobie odpowiednie do tego warunki, które powinny obejmować maksimum wygody. Dzisiaj nie ma z tym większego problemu, ponieważ mamy materace do spania, które są tworzone z myślą o jak największym komforcie snu.

 

Rodzaje materacy do spania

 

Pierwszą i de facto najważniejszą rzeczą, z jaką trzeba się zapoznać podczas szukania nowego materaca, to rodzaje materacy, jakie są obecnie dostępne na rynku. Mamy bowiem do wyboru materace do spania wykonane w zupełnie innych technologiach, które znacznie różnią się pomiędzy sobą zarówno konstrukcją wewnętrzną, jak i rodzajem wykorzystanych do ich budowy materiałów. Rodzaje materacy, jakie są obecnie szeroko stosowane to:

 

·         Materace bonelowe – są to materace sprężynowe, które odznaczają się dość dużą miękkością i niską ceną. To na, ile są wygodne, zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanych materiałów do ich wypełnienia (np. pianka lub włókna kokosowe) oraz ilości zwojów i średnicy drutów w sprężynach.

·         Materace kieszeniowe – są to nowoczesne materace sprężynowe, które dzięki innowacyjnej konstrukcji, zamykającej sprężyny i wypełnienie materaca w tzw. kieszeniach, jest o wiele bardziej wygodny i trwały. Tego typu materace mogą mieć kilka takich kieszeni ze sprężynami i wypełnieniem. Im jest ich więcej, tym materac jest wygodniejszy.

·         Materace piankowe – tego typu produkty wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Odznaczają się one dobrym dopasowaniem do kształtu ciała, co zwiększa komfort snu. Są przy tym trwałe i mają świetną cyrkulację powietrza.

·         Materace multipocket – to materace kieszeniowe z większą liczbą sprężyn, co zapewnia większą wygodę, poprzez większą liczbę punktów podparcia, a tym samym zwiększenie elastyczności punktowej.

·         Materace lateksowe – bardzo trwałe materace do spania, które nie odkształcają się nawet po wielu latach użytkowania. Są to materace, które nie wydają dźwięków przy zmianie pozycji ciała, dlatego sprawdzają się jako materace do łóżek małżeńskich. Poza tym materac lateksowy odznacza się dobrą cyrkulacją powietrza i ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

·         Materace termoelastyczne – materac termoelastyczny wykonany jest z termoelastycznej pianki poliuretanowej, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Są to jedne z najwygodniejszych materacy, które zapewniają najlepszy komfort wypoczynku.

·         Materace nawierzchniowe – są to materace stosowane jako nakładki na inne materace.

 

To, na jaki materac do spania się zdecydujemy, będzie miało olbrzymie znaczenie dla jakości naszego snu oraz trwałości samego materaca. Rodzaje materacy do spania to jednak nie wszystko. Przy wyborze trzeba również zapoznać się z innymi parametrami, takimi jak sprężystość czy grubość. 

 

Wygodne materace dospania

Materace do spania – parametry i wymiary

 

W celu jak najlepszego dopasowania materacy do indywidualnych potrzeb producenci stworzyli bogatą ofertę produktów, które różnią się między sobą nie tylko rodzajami konstrukcji i zastosowanymi materiałami, ale także rozmiarami i szeregiem innych parametrów. Do tych najważniejszych należą rozmiary materacy. W tym przypadku materace do spania muszą być w pełni dostosowane do wielkości samego łóżka i stelaża. Najpopularniejsze rozmiary to:

 

·         160x200 cm

·         90x200 cm

·         140x200 cm

 

Obok szerokości i długości, istotnym parametrem jest również grubość. Ogólnie panują opinie, że im grubszy materac, tym lepiej. Pamiętać jednak musimy, że grubość to także wysokość i trzeba tak dopasować materac do konstrukcji łóżka, aby jego użytkowanie było w pełni wygodne.

Oprócz tego ważnym parametrem jest równieżsprężystość i twardość materaca. W tym przypadku należy kierować się indywidualnymi preferencjami. Nie zawsze twardy materac do spania jest dobrym wyjściem. Najlepszym rodzajem materaca jest taki, który dopasowuje się do kształtu ciała. Co do sprężystości materacy, to tego typu produkty, za sprawą swojej elastyczności, są bardziej wygodne nie tylko podczas snu, ale także wtedy, gdy chcemy wstać z łóżka lub zmienić w nim pozycję.

 

Materace do łóżek małżeńskich – jaki wybrać?

 

Wybór materaca jest najprostszy wtedy, kiedy dotyczy jednej osoby. A co jeśli szukamy materacy do łóżek małżeńskich czy łóżek dla par, gdzie mamy konflikt preferencji? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie dwóch mniejszych materacy w jednym łóżku.

Jeśli jednak pomimo różnych wymagań pod kątem komfortu snu, chcemy mieć jeden materac, warto wybrać taki, który pod względem wygody spania jest najbardziej uniwersalny, czyli potrafi dostosować się do większości preferencji. Tego typu produktami są przede wszystkim materace lateksowe oraz materace piankowe termoelastyczne.

 

Wygodne materace do spania – czyli jakie?

 

Może to zabrzmieć kolokwialnie, ale wygodne materace do spania, to po prostu materace dostosowane do naszych potrzeb, które bardzo często wynikają z indywidualnych predyspozycji naszego organizmu. Osoby cierpiące na bóle kręgosłupa powinny wybierać materace dopasowujące się do kształtu ciała. Osobom lekkim dobrze się śpi na miękkich materacach. Natomiast cięższe osoby powinny wybierać nieco twardsze materace, aby uniknąć efektu zbytniego zapadania się w materac.

Warto przy wyborze materacy zwracać uwagę także najakość ich wykonania i trwałość, ponieważ nie są to produkty zbyt tanie i jeśli już je kupujemy, to dobrze by było, aby starczyły nam na długi czas.


 
 

Artykuły

Pozyskiwanie energii ze słońca jest procesem stosunkowo prostym, bazującym na efekcie fotowoltaicznym. Cała instalacja potrzebuje jednak kilku elementów, które pozwolą zamienić uzyskany z ogniw prąd stały na zmienny i przetransportują go do sieci. więcej...
Narzędzia służące do precyzyjnych pomiarów to takie, które można wykorzystać do najbardziej dokładnego opisywania rzeczywistości. Podawane przez nie wyniki umożliwiają określenie wymiaru z dokładnością do każdego mikrometra. Jakie to narzędzia? więcej...
Trudno dziś wyobrazić sobie jakikolwiek magazyn, w którym praca odbywa się bez wykorzystania wózków widłowych. Te funkcjonujące od dziesięcioleci maszyny znacząco ułatwiają codzienną pracę na halach magazynowych. więcej...
Oświetlenie LED jest oszczędnym źródłem światła, z powodzeniem zastępującym nawet żarówki energooszczędne. Dzięki temu, że zużywa jedynie minimalną ilość energii elektrycznej, możliwe jest realnie oszczędzanie pieniądze. więcej...
Naukowcy już dawno odkryli, że zdrowy sen jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wypoczynek w trakcie snu jest zbawienny zarówno dla naszego umysłu, jak i ciała. Przynajmniej powinien taki być, jednak trzeba by zapewnić sobie sen. więcej...
Biokominki stanowią nowoczesną formę tradycyjnego kominka. Dobrze zaprezentują się w każdym wnętrzu, tworząc w nim ciepły akcent. Będą doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mogą posiadać ich tradycyjnego odpowiednika. więcej...
Profesjonalne, markowe maszyny budowlane nie należą do taniego sprzętu, dlatego wiele firm decyduje się na zakup sprzętu używanego. więcej...
Prawo budowlane jest ustawą, do której całkiem często wprowadzane były zmiany, a szczególnie w ostatnich latach. Rok 2019 przyniósł jej nowelizację, która ma wejść w życie z początkiem 2020 roku. Oto najważniejsze zmiany, które nas czekają. więcej...
Obecnie oferta materacy dostępna na rynku jest bardzo zróżnicowana. Nie ma jednego uniwersalnego materaca, który będzie odpowiednio dopasowany dla każdego. więcej...
Mała kuchnia w to duże aranżacyjne wyzwanie. Trzeba zaplanować przestrzeń tak, aby zmieściły się w niej wszystkie niezbędne sprzęty AGD, a przy tym można było swobodnie się przemieszczać. Jak to wykonać w praktyce? więcej...